Mohácsi busók

Elűztük a telet a mohácsi busókkal

A Busójárás Mohács messze földön híres télűző, farsangi mulatsága. A többnapos sokadalom a sokacok (Mohácson élő katolikus délszláv nemzetiség) hagyományőrző népszokása. Farsangvasárnap vonulnak végig a városon az állatbőrbe öltözött, ijesztő maszkot viselő, kolompokkal, kereplőkkel hangzavart keltő busók, akik ezzel a nagy lármával űzik el a telet. Busó-udvarA látványos, ugyanakkor vidám, felszabadult hangulatú télűzésre a mohácsi Vízi Csibe Klub meghívására érkeztünk, és nekik köszönhetően betekinthettünk néhány "Busó-udvar"-ba is, ahol a fiatal leányok és legények készültek a felvonulásra. A jó hangulat gyorsan átragadt ránk is, és amikor a "Busójárás 2011" feliratú koporsó a szemünk láttára úszott el a Dunán, el is hittük, hogy vége borongós, fagyos hideg napoknak.