Vízisport oktatás Kunhegyesen

Az oktatók: Rátkai János, Kallós István, ifj. Kallós István, Deme József és Erdős István

Május 12-én, a hagyományos nagykunsági látogatáson, a kunhegyesi Református Általános Iskola családi napján közel 100 gyerek és felnőtt kapcsolódott be az egyesület vízisport népszerűsítő programjába. A Nagykunsági főcsatorna mellett horgászók már tudják, hogy ősszel és tavasszal, egy-egy hétvégén, kajakosok és kenusok veszik birtokba a vízfelületet.
Versenyben - tanárok és diákok Lelkesedésben nem volt hiány: volt, aki el sem mozdult a part mellől, hogy újra és újra hajóba szállhasson, volt, aki inkább a bográcsban rotyogó paprikás krumplinak szurkolt, de olyan is akadt, aki csak úgy elüldögélt a csatorna parton. Az oktatást az egyesület tapasztalt, "öreg" vizesei végezték Rátkai János irányításával, akit sporttársa, Deme József is segített. A nap végén, mintegy ráadásként, a hajdani bajnokok aztán ismét összeültek, és egy rövid bemutatót is rögtönöztek.