Pünkösdi Vogalonga Velencében

Népes sereg indult május 25-én reggel az egyesületi vízitelepről. Három busz - volt kicsi is - két tréler megrakva hajókkal. Irány Olaszország! Alaposan benne voltak már a péntekbe, amikor a Jesolo-félsziget egyik kempingjében megpihenhettek. A másnapi velencei városnézés, a tengeri fürdőzés gyógyír volt mindenféle utazási fáradtságra. Pünkösd vasárnapján a reggeli napsugarak már hajóban találták a magyar vizeseket. Forgatták a lapátokat szorgalmasan, hogy időben érkezzenek a rajthoz, mert amikor a velencei Szent Márk téren a toronyóra elütötte a kilencet, eldördült az ágyú, a többezer hajóból álló mezőny egyszerre indult meg. Harminckét kilométert evezetek, közben eljutottak Buránóba, Muránóba. A Canal Granden közelítették meg a célt, ahol minden részt vevő egy éremmel lett gazdagabb és számtalan élménnyel, mert hát nem minden nap evez az ember a velencei lagúnákon...